Zastosowanie niedyrektywnych form przekazu (metafor i opowieści) w psychoterapii na podstawie koncepcji Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej

Prowadząca:Patrycja Badecka

Informacje podstawowe

Transkulturowa Psychoterapia Pozytywna wykorzystuje w procesie opowiadania, bajki, mity i metafory. Opowiadania, aforyzmy są mitologiami zbiorowymi. Zawierają symbole i ukryte przekazy. Wywodzą się z tradycji danej społeczności, która je kreuje. Celem terapeutycznym opowieści jest stworzenie w wyobraźni sytuacji modelowej i odnalezienie powiązań z sytuacją aktualną. Sięgając po nie, powracamy świadomie do elementu przednaukowego, ludowego uzdrawiania i próbujemy włączyć je do naukowego postępowania. Peseschkian zebrał pewną liczbę orientalnych opowieści, które mogą okazać się korzystne podczas terapii, jeśli zostaną spożytkowane we właściwym czasie. Jak działają opowieści? Jakie pełnią funkcję? Jak konstruować metafory? Jak i kiedy stosować opowieści w procesie terapeutycznym? Na te i inne pytanie Uczestnik znajdzie odpowiedź podczas udziału w warsztacie. Dodatkowo będzie miał możliwość lepiej zrozumieć swoją postawę względem opowieści w ramach proponowanych ćwiczeń i elementów self-experience.

Adresaci

Warsztaty są adresowane do osób z wykształceniem wyższym, chcących rozwijać się w zawodach związanych z psychoterapią a także dla praktykujących psychoterapeutów, specjalistów z zakresu psychologii, pracujących w różnych podejściach teoretycznych, pragnących poszerzać swoje umiejętności. Podczas warsztatów przeplatane będą zagadnienia teoretyczne z ćwiczeniami. Zaprezentowane zostaną przykłady kliniczne oraz zastosowanie praktyczne podejścia zorientowanego na zasoby klienta. Analizie zostaną poddane również przypadki kliniczne wniesione przez uczestników warsztatów. Utworzona będzie przestrzeń pod dialog i dyskusję oraz wymianę wiedzy praktycznej.

Prowadząca

Zajęcia poprowadzi Patrycja Badecka, magister psychologii, certyfikowana psychoterapeutka i trener Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej (WAPP). Z doświadczeniem w zakresie terapii indywidualnej i grupowej osób dorosłych oraz interwencji kryzysowej. Obecnie współpracująca z Wrocławskim Instytutem Psychoterapii, Polskim Stowarzyszeniem Rozwoju Terapii oraz Polskim Centrum Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej.

Patrycja Badecka
Patrycja Badecka

Data szkolenia

08 - 09 kwietnia 2022

piątek    10:00 - 19:00
sobota  9:00 - 15:00

Koszt

480 zł

Wszelkie informacje organizacyjne zostaną przesłane mailem po zarejestrowaniu uczestnika.

WCSP
Adres

ul. Zakręt 26                    
60-351 Poznań

Kontakt

Email:biuro@wcsp.pl 
Telefon +48 690 620 066
Fax:+48 61 867 18 27