Wypalenie w zawodzie psychologa

Prowadząca:mgr Jaśmina Machlah

Informacje podstawowe

Psycholog jest własnym narzędziem pracy. Jego stan fizyczny oraz psychiczny jest bezpośrednio związany z jakością zapewnianej innym ludziom pomocy, wsparcia i opieki. Gdy zasoby wewnętrzne psychologa są wyczerpane, jego pomoc nie ma prawa być skuteczna. Często zapominamy, że my także jesteśmy ludźmi doświadczającymi stresorów i różnego rodzaju trudnych sytuacji, jak nasi klienci. Przeżywanie swojego cierpienia i cierpienia innych przy braku uważności na samego siebie i współczucia dla samego siebie często prowadzi w naszym zawodzie do wypalenia.

W trakcie kursu będzie można dowiedzieć się czym jest wypalenie zawodowe oraz poznać jego profilaktykę. Uczestnicy nauczą się także jak rozpoznawać symptomy wypalenia zawodowego u siebie oraz innych osób. Dodatkowym elementem szkolenia jest zastosowanie technik uważności, wyobraźni oraz współczucia do poprawy i/lub utrzymania dobrostanu.

Warsztat skierowany jest do studentów psychologii, psychologów, psychoterapeutów oraz do innych osób zainteresowanych obszarem psychologii.

Program szkolenia

  1. Składowe wypalenia
  2. Jak określić/ocenić czy (psycholog) doświadcza wypalenia?
  3. Sposoby zapobiegania i leczenie wypalenia zawodowego.
  4. Dbanie o siebie ze współczuciem i uważnością.

Materiały zapewnia prowadzący.

Prowadząca

mgrJaśmina Machlah, psycholog społeczny oraz o specjalności klinicznej, psychoterapeuta w procesie certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w nurcie systemowo-ericksonowskim w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii w Poznaniu. Wykładowca psychologii oraz języka angielskiego dla psychologów na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Poznaniu. Prowadzi badania naukowe w obszarze psychologii pozytywnej, adaptując narzędzia badawcze. Od kilku lat prowadzi także własną działalność gospodarczą związaną z nauką języka angielskiego i tłumaczeniami publikacji naukowych oraz narzędzi badawczych z psychologii. Jest członkiem rady Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej.

Jaśmina Machlah
Jaśmina Machlah

Data szkolenia

05.09.2021

Zakres godzinowy

10:00 - 14:00

Koszt

90 zł

Wszelkie informacje organizacyjne zostaną przesłane mailem po zarejestrowaniu uczestnika.

WCSP
Adres

ul. Zakręt 26                    
60-351 Poznań

Kontakt

Email:biuro@wcsp.pl 
Telefon +48 690 620 066
Fax:+48 61 867 18 27